فهرست بستن

گزارش بورس امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

بورس امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که شاخص کل شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نهایت با افزایش ۱۳۹۶۱ بر روی کانال یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۴۱۱ واحد آرام گرفت.

به گزارش بورس تابناک، بورس امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱:

خبرهای مهم برای بورس امروز:

۱- المیادین امروز به نقل از منابع نزدیک به هیات ایرانی در مذاکرات وین تاکید کرد: پرونده مذاکرات در وین بار دیگر فعال شده است.
۲- روند افزایشی اوراق مسکن همچنان ادامه دارد؛ به طوریکه متاهل‌ها برای خرید این اوراق باید بیش از ۱۱۹ میلیون تومان پرداخت کنند، درحالی که این رقم در هفته قبل حدود ۹۸ میلیون تومان بود.
۳- سقوط قیمت جهانی کنجاله سویا به زیر ۴۰۰ دلار به ازای هر تن / کنجاله سویا در جهان، امسال ارزانتر از پارسال!
۴- قیمت شیر خام ۱۲ هزار تومان اعلام شد: قیمت شیر خام (با مشخصات ۳/۲ درصد چربی) از مبلغ ۶۴، ۰۰۰ ریال به مبلغ ۱۲۰، ۰۰۰ ریال به ازاء هر کیلوگرم افزایش یافت و نرخ هر درصد چربی نیز مبلغ ۱۵۰۰ ریال تعیین شد.
۵- قیمت نهاده دامی بین ۵ تا ۶ برابر افزایش قیمت داشته است. نهاده‌های دام شامل جو از ۱۸۰۰ به ۱۲ هزار تومان رسید که حدود ۶ برابر افزایش داشته است. ذرت ۱۹۰۰ تومانی به ۱۲ هزار تومان و سویای ۳ هزار و ۷۰۰ تومانی به ۱۷ هزار تومان رسیده است.
۶- غشصفا به صورت رسمی از افزایش نرخ ۳ محصول ماست، پنیر و شیر خبر داده است. همچنین این شرکت توضیح داده که سایر محصولات لبنی نیز به تناسب رشد نرخ شیر افزایش قیمت را تجربه می‌کنند.
۷- مهم برای فولادسازان: عوارض صادراتی محصولات فولادی (انواع ورق فولادی و میلگرد و تیرآهن)، حذف شد / عوارض شمش و آهن اسفنجی به ۲ درصد و عوارض اسلب به ۵ درصد کاهش یافت.
۸- کاهش قابل توجه قیمت شمش و اسلب صادراتی: قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۲.۶ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۶۵ تا ۶۸۵ دلار به ازای هر تن معامله شد.
۹- در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت ماه، میانگین نرخ بهره بین بانکی برای چهارمین هفته متوالی در مسیر صعودی قرار گرفت و با ۰.۰۱ درصد افزایش در محدوده ۲۰.۴۵ درصد قرار گرفت.
۱۰- ‏قمری وفا از اجرایی شدن مصوبه آزادسازی ‎واردات خودرو در چارچوب سیاست‌های ارزی و سقف‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی خبر داد.

صف های خرید و فروش در پیش گشایش

تعداد نماد‌های در صف خرید: ۱۸۴ نماد | ارزش صف‌های خرید: ۱۷۳۲ میلیارد تومان

تعداد نماد‌های در صف فروش: ۲۹ نماد | ارزش صف‌های فروش: ۱۶۷ میلیارد تومان

این خبر در حال تکمیل است…

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.