فهرست بستن

طلا به زیر ۱۸۰۰ دلار می‌رسد؟

براساس گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا بدترین عملکرد هفتگی خود را در حدود یک سال گذشته مشاهده کرد. طبق آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، با کاهش احساسات در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خرد، ممکن است قیمت در هفته خیلی بهتر نشود.

قیمت طلا نه تنها هفته را با کاهش ۳.۷ درصدی به پایان رساند، بلکه این چهارمین هفته متوالی افت بوده است. بازار طلا تحت فشار فروش قابل توجهی قرار گرفت زیرا دلار آمریکا نزدیک به بالاترین سطح خود در ۲۰ سال گذشته معامله شد. اگرچه برخی از تحلیلگران گفته اند که به نظر می رسد طلا بیش از حد فروخته شده است، اما همچنان با بادهای مخالف چالش برانگیز مواجه است.

مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex خاطرنشان کرد که تغییر حرکت طلا را در کوتاه مدت پیش‌بینی نمی‌کند. او همچنین اعلام کرد کاهش قیمت طلا به ۱۷۸۰ دلار در هر اونس در هفته را پیش بینی می‌کند.

او گفت: «افزایش نرخ‌ها علیرغم آمارهای ثابت تورم، طلا را در حالت تدافعی نگه می‌دارد.»

photo_2022-05-14_09-54-24

این هفته ۱۷ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان، دو تحلیلگر، معادل ۱۲ درصد، افزایش قیمت طلا در هفته را پیش بینی کردند. در عین حال، ۱۲ تحلیلگر معادل ۷۱ درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت نزولی بودند و سه تحلیلگر معادل ۱۸ درصد نسبت به قیمت ها بی طرف بودند.

در همین حال، ۹۳۲ رای در نظرسنجی آنلاین خرده فروش‌ها به صندوق انداخته شد. از این تعداد، ۴۸۱ نفر یا ۵۱ درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته بودند. ۲۸۶ یا ۳۱ درصد دیگر کمتر گفتند، در حالی که ۱۶۵ رأی دهنده یا ۱۸ درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

 

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.