فهرست بستن

۳۲۰۰۰ نفر در گلستان رایگان بیمه شدند/ ۹۹.۹ درصد نسخه‌نویسی گلستان الکترونیک است

علیرضا صحرایی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان، با گرامیداشت هفته سلامت اظهار کرد: در تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۰ مقرر شد دولت پوشش بیمه همگانی را بین همه آحاد جامعه گسترش دهد که سازمان بیمه سلامت در راستای پوشش بیمه سلامت همگانی “صندوق بیمه سلامت همگانی” را تاسیس کرده است.

وی آخرین آمار جمعیت تحت پوشش بیمه در استان گلستان را یک میلیون و ۱۳۳ هزار و ۴۷۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۴۱ هزار و ۹۷۱ نفر عضو صندوق بیمه سلامت همگانی هستند.

معاون بیمه و خدمات سلامت اداره‌کل بیمه سلامت گلستان یادآور شد: براساس آزمون وسع انجام شده دهک های یک، دو و سه طبق روال قبل به صورت رایگان بیمه می شوند که در این راستا بانک اطلاعاتی در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت و نوع دهک بندی استعلام گرفته شد.

صحرایی با بیان اینکه در استان گلستان ۵۵ هزار نفر از افراد دیگر که بیمه نداشتند و یا بیمه آنها فاقد اعتبار بود مجدد تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و بیمه آنها تمدید شد، تصریح کرد: میزان درصد حق بیمه برای دهک های چهارم به بعد نیز در قانون بودجه مصوب نشد که بیمه سلامت پیشنهاد داد دهک چهارم ۱۰ درصد، دهک پنجم و ششم ۲۵ درصد، دهک هفتم و هشتم ۵۰ درصد و و دهک نهم و دهم، ۱۰۰ درصد حق سرانه را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که ۵۰ و ۱۰۰ درصد از حق بیمه را پرداخت می کنند در بخش صندوق ایرانیان قرار می گیرند، بیان کرد: ۸۰۷ هزار و ۶۷۰ نفر گلستانی در صندوق روستائیان عضو هستند، در حال حاضر روستائیان از اجرای قانون وسع مستثنا هستند و صرفا برای افراد ساکن شهر که بیمه رایگان داشتند آزمون وسع انجام می شود.

معاون بیمه و خدمات سلامت اداره‌کل بیمه سلامت گلستان با بیان اینکه در نظام ارجاع بیمه‌شده به پزشک خانواده مراجعه می کند و اگر بیمه شده نیاز به درمان تخصصی داشت از سطح ارجاع به پزشکان و مراکز مورد قرارداد ما فرستاده می شود، تاکید کرد: ما به طور مستقیم با پزشک نظام ارجاع بیمه ای قرارداد منعقد کردیم، ۱۳۹ هزار و ۴۴۱ نفر در استان گلستان در قالب نظام ارجاع به همراه بیمه شدگان کمیته امداد به ۱۱۳ پزشک خانواده متصل شدند.

صحرایی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی موسسات طرف قرارداد ما نسخه نویسی الکترونیک دارند، بیان کرد: براساس آخرین آمار ۹۹.۹ درصد کل نسخ تولید شده در استان گلستان الکترونیک است.

وی با بیان اینکه در سال جدید با ۲۰ مرکز قرارداد بستیم، گفت: با روند پیش‌رو پیش بینی می شود امسال دیگر هیچ مرکز غیرطرف قرارداد در استان گلستان نداشته باشیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت اداره‌کل بیمه سلامت گلستان به بیمه افراد کم برخوردار اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری کار بیمه افراد کم‌برخوردار را با شدت بیشتری پیگیری کردیم که براساس آخرین آمار تقریبا ۳۲ هزار نفر از افراد کم برخوردار در گلستان بیمه سلامت همگانی شدند، این افراد جزو دهک های یک تا سه هستند که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

صحرایی اضافه کرد: براساس ارزیابی انجام‌شده حدود ۷۰ هزار نفر از مردم کم‌برخوردار در گلستان باید تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند اما با توجه به وجود هم‌پوسانی بیمه‌ای ممکن است این افراد در صندوق های دیگر بیمه ای قرار داشته باشند، در حال حاضر ۶۷ هزار بیمه‌شده سلامت همگانی نامعتبر در گلستان وجود دارند که دیگر نسبت به تمدید بیمه اقدام نکردند که اگر امسال نسبت به تمدید بیمه اقدام کنند در صورت قرارگیری در دهک یک تا سه به صورت رایگان بیمه می شوند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۶۶۹ بیمار خاص در گلستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، خاطرنشان کرد: از این میزان ۴۰۷ بیمار ام.اس، ۲۷۲ بیمار پیوند کلیه، ۲۹۰ بیمار تالاسمی، ۵۸۶ بیمار همودیالیز، ۱۰۹ بیمار هموفیلی و پنج بیمار دیالیز صفاقی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

معاون بیمه و خدمات سلامت اداره‌کل بیمه سلامت گلستان تاکید کرد: در قانون بودجه امسال پنج هزار میلیارد تومان به بیماران خاص و صعب‌العلاج اختصاص یافت و پیشنهاد شده این میزان اعتبار در سازمان بیمه سلامت تجمیع شود که در صورت تحقق این مهم تعهدات بیمه سلامت به بیماران خاص و صعب‌العلاج ارتقاء یابد.

انتهای پیام

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.