فهرست بستن

پیش بینی کالابرگ الکترونیکی در قانون بودجه/ سفره مردم آسیب نمی بیندکد خبر:
۵۵۱۵۷۶


۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۱۴:۰۶:۲۹

نماینده رشت در مجلس عنوان کرد

نماینده رشت در مجلس با اشاره به قانونی بودن حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: قانون بودجه به دولت اجازه داده تا طی فرایندی کم کم ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف و کالابرگ الکترونیکی را جایگزین آن کند.

جبار کوچکی نژاد، با اشاره به افزایش قیمت جهانی محصولات کشاورزی به دنبال بحران اوکراین، اظهار کرد: همچنین با تحریم فروش نفت مواجه هستیم و مبادلات ارزی ما با محدودیت همراه است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه دولت در سال ۱۴۰۱ نیازمند بیش از ۲۲ هزار میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی بود، تصریح کرد: دولت قادر به تامین این نیاز نبود و لذا باید روش دیگری را به کار می گرفت.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به قانونی بودن حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: قانون بودجه به دولت اجازه داده تا طی فرایندی کم کم ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف و کالابرگ الکترونیکی را جایگزین آن کند؛ همچنین پوشش کامل بیمه سلامت در بخش دارو و تجهیزات پزشکی نیز در دستور کار قرار دارد.

کوچکی نژاد با اشاره به تلاش دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی و نگرانی مردم، عنوان کرد: مردم نگران نباشند، زیرا دولت براساس قانون موظف به پوشش مردم به ویژه در حوزه امنیت غذایی است و وزیر جهاد کشاورزی متعهد به فراهم سازی امکانات و کالاهای اساسی شده تا مردم آسیب نبینند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از چهار قلم کالا را موجب اختصاص ارز ۲۸ هزار تومانی دانست و یادآور شد: با افزایش قیمت ارز به همان اندازه شاهد افزایش قیمت این کالاها خواهیم بود لذا دولت از کالابرگ الکترونیکی استفاده خواهد کرد تا سفره مردم از کالاهای اساسی خالی نشود. دولت در بخش نان نیز روش جدیدی را در پیش گرفته که هدف آن نیز حمایت از مردم است.

وی در ادامه، به بحران پسماند در گیلان اشاره و اضافه کرد: استان های شمالی بحران پسماند دارند و لذا باید نگاه ملی به پسماند داشته باشیم.

کوچکی نژاد، خواستار تشکیل سازمان مدیریت پسماند کشور شد و تاکید کرد: در حال حاضر دو خط ۲۵۰ تنی تفکیک زباله در لاکان رشت فعال است که به زودی دو خط دیگر نیز اضافه می شود و می توانیم روزانه ۱۰۰۰ تن زباله را تفکیک کنیم.

وی با اشاره به طولانی شدن فرایند احداث زباله سوز رشت بیش از یک دهه، گفت: در حال حاضر سوله های زباله سوز در حال تکمیل است و باید دفنگاه سراوان را تعطیل کنیم.

نماینده رشت در مجلس، با تاکید بر لزوم هماهنگی سرعتی در مدیریت بحران گیلان، افزود: در بودجه امسال برای پسماند و دو رودخانه رشت ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشتیم. در جریان سفر رئیس جمهور نیز ۶۰۰ میلیارد تومان برای پسماند و ۴۰۰ میلیارد تومان برای فاضلاب تخصیص یافت که منابع خوبی است و باید جذب شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.