فهرست بستن

تولید بالاتر نفت ونزوئلا با استفاده از میعانات ایران

به گزارش ایسنا، ایران امسال ۶.۸ میلیون بشکه نفت به ونزوئلا تحویل داده است که ۴۸ درصد افزایش در مقایسه با آمار کل سال ۲۰۲۱ داشته است. عمده صادرات ایران شامل میعانات است که ونزوئلا با نفت استخراج شده مخلوط می کند تا گرید نفتی صادراتی “مری ۱۶” (Merey ۱۶) را تولید کند.

شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا برای افزایش تولید داخلی و تامین مالی بودجه دولت، به محموله‌های نفت ایران متکی بوده است. تولید نفت این شرکت پس از اعمال تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۱۹ به شدت سقوط کرد اما از زمان تحکیم همکاری‌های انرژی با ایران، بهبود پیدا کرده است.

ونزوئلا در مارس، ۶۹۷ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که ۳۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بهبود داشت. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، رساندن تولید به دو میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۲ را هدف گرفته است و اگر چه این هدف غیرواقع گرایانه به نظر می‌رسد اما تحلیلگران انتظار دارند تولید ونزوئلا امسال بالاتر از سال ۲۰۲۱ باشد.

آخرین محموله ایران هفته گذشته همزمان با سفر جواد اوجی، وزیر نفت به کاراکاس به منظور امضای قراردادهای انرژی میان دو کشور، رسید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کشتی “دریا” حامل دو میلیون بشکه میعانات پارس جنوبی در حال حاضر در سواحل ونزوئلا منتظر دستور برای تخلیه بار خود است. این نفت توسط شرکت “نفت ایران اینترترید” که وابسته به شرکت ملی نفت ایران است، ارسال شده است.

انتهای پیام

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.